Haber

Kılıçdaroğlu’nun elini sıkmak isteyen Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’a korumalardan sert müdahale.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin 100. yıl etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’e yaptığı ziyarette gerilim damgasını vurdu. Başkanın elini sıkmak isteyen Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’a savunmacılar sert müdahale etti. Muhafazakarların ittiği belediye başkanı isyan etti ve “Ben de bu partinin belediye başkanıyım” dedi.

ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 100’üncü yıl etkinlikleri kapsamında 81 ilden 1922 kişiyle Anıtkabir’i ziyaret etti. Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyet, Aslanlı Yol’dan ilerleyerek Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine ulaştı. Kılıçdaroğlu’nun mozoleye kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelengi bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Kemal Kılıçdaroğlu, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarına çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu, ardından Anıtkabir Komutanlığı’na geçti. Anıtkabir Komutanlığı yetkilileriyle bir süre görüşen Kılıçdaroğlu, partililerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ayrıldı.

GERİLİM GÜNE YÜKSELDİ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Misak-ı Milli Kulesi’nden ayrılırken yaşanan gerginlik o güne damgasını vurdu. Balıkesir’in Edremit ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Kılıçdaroğlu’nun elinden tutmak istedi.

GÜVENLİKLER DOĞRU KONUŞTU

O sırada Kılıçdaroğlu’nun korumalarının sert müdahalesine maruz kaldı. Muhafazakarların ittiği belediye başkanı isyan etti ve “Ben de bu partinin belediye başkanıyım” dedi.

ÖRGÜR ÖZEL KURTARILDI

CHP Grup Lideri Özgür Özel, Arslan’ı korumaların müdahalesinden kurtardı. Belediye başkanına sert müdahale anları ve yaşananlar kameraya yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu