Haber

2 ilde tefeci operasyonu: 5 tutuklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara ve Kayseri’de tefecilere yönelik operasyonlarda gözaltına alınan 15 şüpheliden 5’inin tutuklandığını açıkladı.

Buna göre; Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonlarda 15 şüpheli yakalandı. Çok sayıda belge, çek ve senet ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin mağdurlardan zorla çek ve senet aldıkları, aldıkları çek ve senetler hakkında icra takibi başlattıkları, mağdurların mal varlıklarına el koymak suretiyle el koydukları belirlendi. Şüphelilerin, yüksek faizle verdikleri borç paraları tahsil etmek için işyerleri ve konutlarına giderek mağdurlara baskı ve tehditte bulundukları, ilk belirlemelere göre 93 yılda 107 mağdurdan yaklaşık 30 milyon TL’lik haksız kazanç elde ettikleri anlaşıldı. farklı tefecilik vakaları. Grup halinde hareket eden şüphelilerin, faizli para talebi aldıklarında birbirlerine mağdurun ödeme açısından güvende olup olmadığını sordukları, mağdurları birbirlerine yönlendirerek alacaklarını başka bir krediye borçlandırarak tahsil ettikleri belirlendi. köpek balığı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu